Meget Elektrik Makina | İzmir | megetelektrik.com
  • Anasayfa
  • Mikrodalga Yöntemi ile Sterilizasyon
Mikrodalga Yöntemi ile Sterilizasyon

Mikrodalga fırınlar farklı uygulamalar için kullanılır ve bunlardan biri sterilizasyondur. Sterilizasyon, herhangi bir madde veya madde ile ilişkili olan tüm mikroorganizmaları ve onların sporlarını öldürme işlemidir. Bu uygulama mikrodalga ile basit bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Mikrodalga Kurutma Sistemleri, kurutulmuş meyve ve kuruyemiş gibi organik ve inorganik malzemeleri sterilize eder, kurutur, işler ve pişirir endüstriyel bir mikrodalga fırındır.  

Ürünümüz Aflatoksin veya Oraktotoksin gibi tehlikeli toksinleri azaltmak veya ortadan kaldırmak isteyen üreticiler için vazgeçilmez bir alternatiftir. Mikrodalga teknolojisi sayesinde, sistemden geçen ürünler içeriden dışarı doğru ısıtılmaktadır.

Mikrodalga fırın; ısıtma, kurutma veya pişirme için kullanıldığında, geleneksel yöntemleri karşılaştırarak nispeten düşük sıcaklıklarda gıdaları kurutmamıza yardımcı olur. Mikrodalga fırınımız modüler tasarımı, ürüne bağlı olarak tüm kapasite ihtiyaçlarını karşılar. 

Bakterilerin, virüslerin, enzimlerin vb. Inaktivasyonu için mikrodalgaların kullanılması ve diğer malzemelerin sterilizasyonu, geleneksel yöntemlere karşı daha yüksek verimlilik, daha hızlı üretim ve düşük üretim maliyeti sağlar. Mikrodalga sterilizasyonu, gıdaların besin değerini, daha iyi tadı ve görünümü korur, çünkü sterilizasyon sırasında ürünün sıcaklığı yüksek derecelere ulaşmaz.

Mikrodalga kurutma sistemleri, maddelerin sterilizasyonu için geleneksel yöntemlerden daha etkili, daha ucuz ve hızlı bir seçenektir. Mikrodalga sterilizasyon raf ömrünü uzatır.